SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Stop 7977180
nr 797 7180
Stop
Silver, 1948, Förgyllt, Lock med mynt, Graverad, höjd: 15, 500g ca
Kondition: Buckla på lock
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.800 kr
måndag 17 december 2012
kl 17:03:02
17/12 16:31:19
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver